☏ 553 400 340
VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

10 tipů, jak v létě chránit domov před hmyzem

Obsah článku

Léto, to jsou grilovačky, koupání a dovolené, ale také hmyz, který nám tu radost nechce dát zadarmo. Naštěstí existují různé metody, jak se proti němu chránit; na své si přijdou příznivci vědecky ověřených, avšak invazivních metod, stejně jako fanoušci elegantnějších, obvykle méně účinných alternativ. Pojďte se s námi podívat na možnosti.

Sit-proti-hmyzu

Sítě proti hmyzu

Bezesporu jeden z nejúčinnějších způsobů, jak domácnost chránit před hmyzem. Síť jednoduše nainstalujete na okno nebo dveře a pak si můžete větrat s rozsvícenou lampičkou hlava nehlava. Dostupné jsou pevnérolovací varianty.

Insekticidy

V boji obvykle fungují různé spreje, prášky a aerosoly. Zde je ale třeba počítat s vedlejšími účinky: mohou být škodlivé pro zdraví lidí i domácích mazlíčků, a měly by tak být používány opatrně a s rozvahou.

Elektrické odpuzovače hmyzu

Zařízení vydávají ultrazvukové vlny, které jsou pro hmyz nepříjemné a odpuzují ho. Kromě toho, že jde o relativně invazivní zákrok do domácnosti, je ale na pováženou i účinnost: ne každé zařízení musí být účinné proti všem druhům hmyzu.

Lampy proti hmyzu

Lákají a následně usmrcují hmyz pomocí elektrického náboje. Musí se však umístit strategicky, aby jej vždy dokázaly odlákat od míst, kde trávíte čas. Jedná se samozřejmě o jeden z těch drastičtějších způsobů, jak s hmyzem zatočit.

LED osvětlení

Některé studie naznačují, že LED osvětlení může být pro hmyz méně atraktivní než tradiční typy světel. Pouhá výměna žárovek tak může mít pozitivní vliv na vaši letní pohodu.

Ochrana-pred-hmyzem

Domácí mazlíčci

Kočky, ještěrky nebo některé druhy běžně chovaných ptáků loví hmyz. Pořídit si za tímto účelem cíleně hmyzožravce se nedoporučuje, pokud už ho ale máte, nebo o něm vážně uvažujete, může jít rozhodně o příjemný vedlejší efekt.

Přátelský hmyz

Některé druhy hmyzu se živí jiným hmyzem. Typicky to jsou pavouci nebo pestřenky. Až příště uvidíte v rohu místnosti pavouka, zkuste to brát pozitivně; chrání vás před horšími a více otravnými vetřelci.

Přírodní repelenty

Některé rostliny a esenciální oleje z nich slouží jako přírodní odpuzovač hmyzu. Sem patří například eukalyptus, levandule či citronella. V domě je můžete rozptýlit pomocí difuzorů, svíček, nebo rovnou začít pěstovat samotné rostliny. Účinnost bude vždy omezená, zato jde o metodu šetrnou, a ještě si provoníte domácnost.

Domácí insekticidy

Na internetu se dohledáte mnoha způsobů, jak z doma běžně dostupných surovin vytvořit smrtící koktejl pro obtížnou havěť. Jedním takovým může být třeba mix jablčného octa a mýdla. Jde o metodu veskrze ekologickou, avšak se spíše pochybnou účinností.

Vůně a chutě

Někteří jdou ve své úvaze ještě dále a věří, že přímo některé potraviny a koření samotné hmyz odpuzují. Známým příkladem je česnek, dále může jít o cedr, hřebíček nebo dokonce sušenou kůru citrusových plodů. Existují svědectví podporující funkčnost této metody, oporu ve vědě však nemá.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.