VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Jak nejlevněji rozdělit pokoj na dva?

Obsah článku

Situací, kdy je třeba rozdělit místnost, může nastat celá řada. Nabízí se to například v garsonce, kde zástěna oddělí kuchyň od obytné části. Pracuje-li jeden z členů domácnosti z domova, samostatný zakrytý koutek v obýváku mu zajistí potřebný klid. V neposlední řadě, děti začnou v určitém věku vyžadovat alespoň trochu soukromí, pokud tedy sdílí svůj pokoj s ostatními sourozenci, může být jeho rozdělení vysvobozením pro všechny.

Na řadu pak přichází otázka, jak rozdělit pokoj co nejlevněji, jednoduše a zároveň efektivně. Zděné či sádrokartonové příčky jsou poměrně invazivním zákrokem do domácnosti, příčku navíc nelze jednoduše nastavit či odstranit. O něco flexibilnější řešení představují posuvné stěny. Ty mohou být v mnohých případech dobrým řešením, pořád je ale třeba do bytu umístit větší masu materiálu, od čehož se odvíjí také cena.

Jak rozdělit dětský pokoj? Použít lze i nábytek

Na druhé straně se pak nabízí rozčlenění pomocí nábytku, který nemusí sloužit pouze k tomuto účelu, bežně se používají skříně nebo komody. Jde o jednoduchý způsob, jak např. vytyčit hranici ve sdíleném dětském pokoji. Jejich posouvání po místnosti nabízí výraznou flexibilitu, avšak estetický dojem, a hlavně funkčnost nemusí vždy vyhovovat požadavkům. Často bude vidět, že daný předmět na své místo nepatří, přičemž např. s různými regály to se zajištěním soukromí také není vždy nejsnazší.

Jak-rozdelit-detsky-pokoj

Vcelku nenáročným způsobem, jak rozdělit místnost na dvě, je zástěna z květin či paravan. Toto řešení může být ideální pro některé interiéry, v jiných bude naopak působit nepatřičně. Funkčnost je navíc stále omezená. Mnohé jistě napadne situaci řešit klasickými závěsy ala divadelní opona. Ty nepůsobí v interiéru 21. století vždy nejstylovějším dojmem, snadno se na ně také chytá prach.

Vertikální žaluzie jako levný a efektivní způsob, jak rozdělit pokoj s jedním oknem

Jako ideální volba se nabízí pro předělení místnosti využít vertikální žaluzie. Ty kromě zastínění oken skvěle fungují právě pro tyto účely. Hravě si totiž poradí si s velkými plochami a mezi oběma částmi vytvoří přirozeně působící hranici. Tu lze navíc snadno přizpůsobit: je možné je nastavit na celý pokoj, jeho část nebo zcela odhrnout. Manipulovat lze také s mírou zastínění, části pokoje tak mohou působit opticky průchozím dojmem. Hodí se např. jako řešení pro místnosti s jedním oknem.

Vertikalni-zaluzie-rozdeleni-mistnosti

Proč jsou vertikální žaluzie vhodnou volbou pro většinu interiérů?

  • jedná se o cenově dostupné řešení
  • jejich montáž je záležitostí chvilky
  • zástěnu lze kdykoli odhrnout a pak zase zatáhnout, a to v celé místnosti, nebo jen její části
  • lze regulovat míru stínění (hodí se např., je-li v místnosti jen jedno okno)
  • nekazí dojem z interiéru, naopak jej lze vhodným užitím zkrášlit
  • nevyžadují téměř žádnou údržbu, případný prach lze jednoduše setřít
  • je možné je kdykoli zase jednoduše odmontovat

Vzhled interiéru pozvednou japonské stěny

Specifický typ vertikálních žaluzií představují japonské stěny. Ty jsou momentálním hitem na trhu se stíněním. Svými vlastnostmi připomínají tradiční vertikální žaluzie, představují však zároveň designový prvek, který posune dojem z vašeho interiéru o level výše.

Jak-rozdelit-pokoj-japonske-steny

“Japonské stěny pravidelně montujeme do rodinných domů i do bytů. V rodinných domech je majitelé často využívají jako stínění. V bytech japonské stěny často kotvíme do stropů, abychom majitelům bytu rozdělily místnost a opticky ji zvětšily,” říká Marek Pščolka, jednatel firmy Žaluzieee.cz.

Předností japonských stěn je mimo jiné možnost výběru z mnoha barevných odstínů a dekorů, díky čemuž oživí prakticky jakýkoli interiér a mohou sloužit i jako svého druhu ozdobný prvek. Lze vybrat variantu z nehořlavého materiálu či skelného vlákna, což ocení např. astmatici či alergici.

Pokud byste chtěli ohledně rozdělení místnosti pomocí vertikálních žaluzií či japonských stěn poradit, neváhejte nás kontaktovat. Konzultaci spolu se zaměřením přímo u vás od nás máte zcela zdarma. Žaluzie následně vyrobíme na míru, přivezeme a postaráme se o montáž. Vy už si můžete jen naplno užít výsledek.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Plisé rolety

Plisé žaluzie – kdy a kde je použít

Plisé žaluzie nabírají v posledních letech strmě na oblibě a stávají se synonymem moderního stínění. Vkusně v sobě kombinují minimalistickou estetiku a praktické využití, které spočívá především v naprosté univerzálnosti.

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.