VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Bioklimatická pergola – tu musíte mít aneb 3v1

Obsah článku

Lamely připravené na otočení, maso na grilu téměř hotové a blížící se bouřka? Ta nikoho netrápí. Díky hliníkové bioklimatické pergole. 100% otočné lamely si hravě poradí s povětrnostními podmínkami. Pokud začne pršet, dešťovou vodu pohodlně vyvedou mimo pergolu. Vy, vaši hosté i vaše maso (či zelenina) zůstanou v bezpečí. Vodou netknutné. 

A neodpustíme si vysvětlivku. I když je dnes trendy používat věci v bio kvalitě a bio produkci, nenechte se zmást. Bioklimatická pergola nemá s “bio produkty” nic společného. Název odkazuje na to, že i v těch nejparnějších letních dnech se v pergole budete cítit příjemně. Jednoduše dostanete z přírody co nejvíce. Právě díky schopnostem bioklimatické pergoly.

Pro bioklimatickou pergolu jsou stěžejní 3 aspekty – pohyblivostsvětlo a vzduch. Díky tomu poznáte, zda je pro vás bioklimatická pergola to pravé ořechové. Nebo snad to pravé hliníkové?

3 aspekty bioklimatické pergoly

  • Pohyblivost – První aspekt pohyblivost je důležitý pro ty, kteří si chtějí užít sluneční paprsky dosyta. Pokud patříte mezi ně, soustřeďte se na pergoly se stahovací střechou. U pergol s pevným zastřešením totiž nejste schopni regulovat zastínění. Pevná střecha tak patří hlavně do míst, kde nevadí větší přísun horkého vzduchu a lepší zastínění.
  • Světlo – Důležitou roli při rozhodování hraje i světlo. Na ostatních místech oceníte pergolu se stahovacími lamelami (bioklimatickou pergolu). Bioklimatická pergola je povinnost na zahradě, pokud by samotná pergola ohrozila množství přirozeného světla u vás doma. Pevné pergoly totiž mohou “krást” světlo v interiéru. S tím se mohou potýkat i bioklimatické pergoly, které nemají stahovací lamely. Proto jsou otočné a stahovací lamely extrémně vhodné a důležité, pokud byste jinak měli doma přítmí a šero. 
  • Větrání – Poslední aspekt je větrání. Odvětrávání prostoru nad pergolou se často podceňuje. Neprávem. Místo nad pergolou může mít v letních měsících až o 10°C více, než je venkovní teplota. To se ale nestane u bioklimatické pergoly. Kolem otočných lamel proudí přirozeně vzduch, takže v pergole bude vždy příjemně.

Výhody bioklimatické pergoly

Pořízení pergoly (a obzvlášť té bioklimatické) je velké rozhodnutí. Přečtěte si důvody, proč sáhnout právě po pergole s otočnými lamelami. 

Nulová údržba

Stěží najdete objekt na vaší zahradě, který by vyžadoval méně péče než bioklimatická pergola. Profily z extrudovaného hliníku jsou lehké, mají velkou únosnost a vydrží opravdu hodně. Nezreznou vám a díky spojovacím prvkům je konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům s odolností proti oděrkám (např. poletující zrnka písku při větru). Pokud máte hrůzu z natírání, máte vyhráno. Ani po letech není třeba se trápit s natíráním. Bohatě stačí, pokud ji někdy opláchnete hadicí, wapkou nebo otřete houbičkou s vodou.

Využití téměř po celý rok

Tento typ pergoly můžete pohodlně na jaře, v létě i na podzim. Vertikální stěny můžete zaopatřit screenovými roletami a dodat pergole ještě větší punc a eleganci. Díky otočným lamelám budete mít v létě příjemné klima ve svém hliníkovém útočišti. Naopak na jaře či na podzim lamely zatáhnete a nemusíte se trápit s nepříznivým počasím. Díky zataženým lamelám se k vám nedostane ani kapka deště. Veškerou dešťovou vodu pergola chytře odvede mimo svoji plochu. 

Elegantní i univerzální design

Černá barva je univerzální. Lze ji sladit takřka s čímkoliv. Máte červenou fasádu? Nevadí, k vašemu domu bude nádherně pasovat. Pyšní se váš rodinný dům světlou barvou? Voila. Pergola se k vám výstavně hodí. 

Preferujete raději jinou barvu? To není problém. Umíme zajistit i pergoly v jiných barvách dle vzorníku RAL. Základní a nejvíce používané barvy jsou však standardní – strukturovaný grafit sl 94 – DB 703 FS a pro lamely stříbrná barva (RAL 9006). 

Vylepšete si pergolu screenovými roletami

Samotnou realizací a stavbou pergoly práce nekončí. Abyste ještě lépe zvládali jakékoliv povětrnostní podmínky, můžete si např. na boční stěny pergoly nainstalovat screenové rolety. Poskytují 100% soukromí a jsou číslo jedna mezi exteriérovým stíněním. A zároveň vás s naprostou dokonalostí ochrání jak před slunečními paprsky, tak před pohledy kolemjdoucích či sousedů. Soukromí, je totiž v pergole nezbytné. 

Péče o bioklimatickou pergolu v zimních měsících

  • I když je péče o hliníkovou pergolu snadná, není radno úplně vypustit péči přes zimní měsíce. Dobrá zpráva je, že péče se dá udělat předem a mít tak v zimě svatý klid. 
  • Jakmile klesne teplota pod 5°C, nastavte lamely do úhlu 90° a nechte je takto až do jara. Funguje to jako prevence před větším množstvím sněhu. Nikdy nevíte, kdy se příroda zblázní a napadne přes noc desítky centimetrů.
  • Pokud máte boční stínění či zasklení, nechte střechu přes zimu buď kompletně staženou či zcela vytaženou. Po nastavení s nimi již nemanipulujte. V případě přimrznutí by mohlo dojít k poškození či k přehřátí motorku. 
  • Čas od času zkontrolujte odtokové kanálky (jestli nejsou zčásti zmrzlé). A pravidelně odmetejte sníh. Na to stačí obyčejné koště.

Bioklimatická pergola zkrášlí vaši zahradu a dodá vašemu domu punc elegance. Nemůžeme také opomenout i ten fakt, že pergola jako taková je investice, která zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti.

Pošlete nezávaznou poptávku přes náš formulář níže a do pár desítek hodin máte u sebe našeho technika, který s vámi pergolu zkonzultuje a zaměří nutné rozměry.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Plisé rolety

Plisé žaluzie – kdy a kde je použít

Plisé žaluzie nabírají v posledních letech strmě na oblibě a stávají se synonymem moderního stínění. Vkusně v sobě kombinují minimalistickou estetiku a praktické využití, které spočívá především v naprosté univerzálnosti.

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.