VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Jak rolety den a noc mění vnitřní prostor

Obsah článku

Ve světě moderního interiérového designu jsou populární inovativní řešení, která kombinují funkčnost s estetikou. Jedním z nich jsou i rolety den a noc. Článek vám přiblíží, jak fungují a proč si je pořídit.

Co jsou rolety den a noc?

Rolety den a noc se vyznačují svým jedinečným systémem, který střídá pruhy z průsvitného a neprůsvitného materiálu. Nápaditý design umožňuje uživatelům efektivně regulovat množství světla pronikajícího do místnosti. Díky tomu je možné vždy dosáhnout požadované úrovně soukromí.

Průsvitné pruhy jsou vyrobeny čistě z materiálů, které propouštějí denní světlo a zároveň poskytují omezený výhled dovnitř. To je ideální pro udržení světlé a vzdušné atmosféry v místnosti během dne. Neprůsvitné pruhy jsou naopak navrženy tak, aby blokovaly světlo a poskytovaly větší úroveň soukromí. To je vhodné pro noční hodiny a obecně dobu, kdy je potřeba větší izolace od vnějšího prostředí. Jde však stále jen o stínící, nikoliv zatemňující techniku. Rolety den a noc tak nejsou vhodné pro případy, kdy potřebujete v místnosti 100% tmu.

Rolety den a noc jsou praktické, ale zároveň esteticky přitažlivé. V nabídce jsou v široké škále barev, vzorů a materiálů. Každý si tak může vybrat s ohledem na osobní preference i styl interiéru. Díky tomu všemu jsou rolety den a noc vhodné pro různé typy místností, od obývacích pokojů až po kanceláře.

Hlavní výhody žaluzií den a noc

  • Flexibilita světla: S roletami den a noc si můžete snadno nastavit, kolik přirozeného světla chcete v místnosti mít.
  • Soukromí a pohodlí: Rolety den a noc nabízejí ideální rovnováhu mezi “vidět ven” a “nevidět dovnitř”.
  • Estetika: Na výběr máte z mnoha barev. Moderní a minimalistický vzhled doplní různé dekorativní styly.

Jak funguje otevírání oken a rolety den a noc dohromady?

Rolety den a noc se dají uchytit invazivním i neinvazivním způsobem – vrtají se mezi zasklívací lišty, do rámu okna nebo do zdi. Záleží na výběru konkrétního typu rolety.

U rolety den a noc otevírání okna provedete různým způsobem podle konkrétního modelu. U rolety den a noc typu OPUS je možné otevření okna pouze „na ventilačku“. K uchycení rolet totiž dochází přímo na zdi. Pokud tedy nemáte okna ve výklenku, znamená to, se spuštěnými roletami není možné okno plně otevřít.

Při uchycení přímo na křídlo okna je otevírání možné bez omezení. Toho docílíte s produktem JAZZ 17 nebo COLLETE XL.

Údržba - klíčový aspekt pro dlouhou životnost

Údržba není složitá, ale vyžaduje pravidelnost. Správnou péčí zajistíte, že vaše rolety zůstanou funkční a svěží po mnoho let. Na roletách den a noc se totiž může usazovat prach a nečistoty. To může časem vést k zašlému vzhledu. Pravidelné otírání prachu pomáhá zachovat čistotu i dokonalý vzhled. Doporučujeme používat měkký hadřík nebo mikrovlákennou utěrku, která nedráždí povrch látky. Vyhněte se naopak silným chemickým čistícím prostředkům, které by mohly poškodit materiál.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Plisé rolety

Plisé žaluzie – kdy a kde je použít

Plisé žaluzie nabírají v posledních letech strmě na oblibě a stávají se synonymem moderního stínění. Vkusně v sobě kombinují minimalistickou estetiku a praktické využití, které spočívá především v naprosté univerzálnosti.

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.