VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Stínící technika aneb pasivní chlazení v létě

Obsah článku

Léto, vedra, horka. V noci se tak potíte, že sotva zahmouříte oka. Bazén v nedohlednu a příjemná teplota v interiéru jakbysmet. A zdravý spánek taktéž. Není všem dnům konec. Pořiďte si do domácnosti stínící techniku, která bude váš byt či dům pasivně ochlazovat i během léta. Pasivní chlazení v létě nevyžaduje žádné náklady na provoz. Realizace je rychlá, cenově dostupná a dokonce zvyšuje hodnotu nemovitosti. Proč ještě váháte?

Venkovní stínící technika snižuje náklady

Na parné letní dny je tu venkovní stínící technika. Venkovní žaluzie nebo venkovní rolety si s nepříjemným žárem hravě poradí. A ochrání váš interiér před sluneční výhní. Touto funkcí disponuje, narozdíl od klasických interiérových žaluzií (horizontální žaluzie, rolety den a noc, textilní rolety, apod.)

Právě i přes vyšší pořizovací náklady se výsledku investice do exteriérového stínění vyplatí. Kromě léta totiž poznáte jejich účinnost i v zimě. Jakmile si budete uvnitř v chladných zimní večerech topit, promění se venkovní rolety ve strážce tepla. Můžete tak ušetřit až 70 % tepelné energie, která by jinak unikala ven okny. 

Venkovní rolety hrají prim i v létě. To zablokují až 90 % tepla, což je více, než dokáže např. venkovní žaluzie. Ušetří vás tak od pronikavých slunečních paprsků. A vaši peněženku zase od výdajů navíc. Což je něco, co při současných cenách energií ocení každý. Venkovní žaluzie či rolety mají i jiné výhody. O výhodách venkovních žaluzií píšeme v našem jiném článku.

Jak vybrat vhodné venkovní rolety?

Základem je správný materiál. Předokenní rolety (alias venkovní rolety) se vyrábí z hliníku. Ten velmi dobře odolává nevyzpytatelným povětrnostním podmínkám v ČR. Zároveň k tomu izoluje a má vyšší bezpečnost. A poskytuje ochranu před UV zářením. Jakmile jsou lamely venkovních rolet vyplněné PUR pěnou, budou v zimě šetřit teplo. A vaši peněženku. 

Důležitá je i volba barvy. Ta by měla korespondovat s barvou fasády a dalších architektonických prvků stavby. Neměla by být jako pěst na oko.

Jak vybrat vhodné venkovní žaluzie?

U venkovních žaluzií je dobré vzít v potaz následující prvky – lamely, barvu, povrch a možnost montáže. Při instalaci venkovních žaluzií do oken menších rozměrů doporučujeme šířku lamel 50, 65 nebo 70 mm. Úzké lamely jsou decentní, elegantní a na oknech budou vypadat velmi přirozeně. 

Lamely

Širší lamely se hodí například do zimních zahrad nebo do oken větších rozměrů. Lamely s šířkou 80 či 90 mm už působí robustně a pevně. Zároveň ale patří k nejčastějším typům lamel, které si zákazníci pořizují. 

Barvy

Nejpopulárnější barvy venkovních žaluzií jsou chladné odstíny bílé či antracitové. Kromě těchto základních barev můžete ale zvolit i barvy nestandardní dle vzorníku RAL. U těch již ale může být extra příplatek. 

U barev se také rozhodujete, jakou volíte povrchovou úpravu. Zdali hladký lak nebo struktur lak. Struktur lak je snazší na údržbu, nedrží se na něm tolik nečistot a pyl s prachem na něm nejsou vidět. Pokud tedy můžete, zvolte struktur lak. 

Kromě barvy lamel vybíráte ale také barvu vodících profilů a krycích plechů. Dejte si proto záležet i na výběru těchto barev.

Nejoblíbenější barvy venkovních žaluzií jsou:

  • stříbrná
  • tmavě šedá
  • stříbrnošedá
  • bronzová
  • bílá 

Montáž

Inspiraci máte, teď už pouze sehnat spolehlivou firmu, která si s montáží žaluzií nebo rolet poradí. My v Žaluzieee.cz si poradíme s jakýmkoliv způsobem montáže. Venkovní žaluzie vám schováme pod fasádu (pokud je již toto zakomponováno při návrhu stavby). Nebo pokud se vám žaluzie pod fasádu nevejdou, můžeme společně zvolit montáž pod krycí plech. Do krycího plechu žaluzie zajedou, když je budete podle potřeby vytahovat. 

Třetí variantou je montáž přímo na fasádu. Tím jsou venkovní žaluzie “předsazené” před oknem a kotvící prvky jsou umístěny na fasádě. 

Během montáže si také vyberete vedení žaluzií. Můžete si zvolit, zda žaluzie chcete vodit na vodících profilech či na lankách. Osobně doporučujeme spíše vodící profily, protože pak jsou žaluzie odolnější a pevnější vůči povětrnostním podmínkám.

Nejen venkovní žaluzie vám u nás zaměříme do 48 hodin. Jezdíme téměř po celé České republice. Prohlédněte si naši nabídku venkovních žaluzií či rolet a zvolte si svého favorita. O zbytek se už postará náš tým profesionálních montérů.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Plisé rolety

Plisé žaluzie – kdy a kde je použít

Plisé žaluzie nabírají v posledních letech strmě na oblibě a stávají se synonymem moderního stínění. Vkusně v sobě kombinují minimalistickou estetiku a praktické využití, které spočívá především v naprosté univerzálnosti.

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.