☏ 553 400 340
VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Jak na údržbu sítí proti hmyzu

Obsah článku

Sezóna hmyzu je v plném proudu. Komáři, mušky a vosy podnikají nálety na naše domácnosti. Ti, kdo si ještě nepořídili sítě proti hmyzu, se tak logicky večer bojí otevřít okno při rozsvíceném světle. Tento článek je pro ty, kdo sítě mají a chtějí, aby fungovaly co nejlépe a vydržely co nejdéle.

Sit-proti-hmyzu-montaz

Proč je dobré sítě proti hmyzu čistit

Sítě v první řadě představují v naší domácnosti filtr, přes který dýcháme vzduch z vnějšího světa. Mít je zanesené nečistotami není tak pro naše zdraví zrovna nejlepší. Během roku se na nich může usadit prach, ale i otravné pyly. Mrtvý hmyz či listy nám pak navíc mohou značně znepříjemnit výhled z okna.

Úplně ideální je čistit je pokaždé, když myjete okna. Pokud se vám tak často nechce, minimálně by to mělo být jednou ročně po konci sezóny, případně před jejich sundáním. Pokud je okno orientováno směrem k prašné silnici, poli či louce, vyplatí se to dělat výrazně častěji.

Umýt síť není žádná věda a zabere to chvilku. Bohatě se vám to vrátí na vzhledu i funkčnosti. Při jakékoliv manipulaci se sítěmi je však nutné dbát maximální opatrnosti, jinak může dojít k poškození sítě.

Čištění se liší podle toho, zda máte síť pevnou nebo rolovací, případně posuvnou. Zatímco pevnou síť není těžké z okna sundat, u sítí posuvných a rolovacích se šance na nesprávnou manipulaci, a tedy i ztrátu záruky, zvyšuje. Přinášíme vám stručný návod pro oba typy.

Pevné sítě

 1. Vysajte vysavačem na nízký výkon. Buďte opatrní, aby nedošlo k deformaci nebo vypadnutí sítě.
 2. Vyndejte sítě z oken. Jednoduše otočte kotvící háčky tak, aby nedržely síť v okně. Netlačte na ni, aby z okna nevypadla.
 3. Opatrně vydrhněte jemným kartáčem. Odstraníte tak odolnější nečistoty.
 4. Ponořte síť do vody, například ve vaně. Voda by měla být teplá, ale ne horká, a měla by obsahovat mýdlový čistící prostředek s odmašťovacími účinky. Vyhněte se použití agresivní chemie.
 5. Kartáčkem nebo houbičkou síť důkladně a opatrně očistěte z obou stran.
 6. Osprchujte vodou z každé strany. Dejte pozor, aby proud vody nebyl příliš silný a nedošlo tak k protržení sítě.
 7. Nechte oschnout a jste hotovi.

Rolovací, posuvné a plisé sítě

U rolovacích, posuvnýchplisé sítí je postup velmi podobný. Oproti sítím pevným je ale není možné tak jednoduše sundat, proto je můžeme během čištění nechat v okně.

Rolovaci-site

 1. Vysajte vysavačem na nízký výkon. Buďte opatrní, aby nedošlo k deformaci nebo vypadnutí sítě.
 2. Opatrně vydrhněte jemným kartáčem. Odstraníte tak odolnější nečistoty.
 3. Houbičkou nebo hadříkem namočeným v mýdlovém roztoku opatrně očistěte z obou stran.
 4. Osušte suchým hadříkem a nechte doschnout na vzduchu.

Sundání sítě na zimu – ano, či ne?

Obecně lze říci, že odolným sítím z kvalitních materiálů by zima neměla ublížit. Pokud jste až doteď nebyli zvyklí sítě proti hmyzu sundavat a nijak se to na nich nepodepsalo, své zvyky měnit nemusíte.

V případě opakovaného mrznutí a tání sněhu mezi rámem sítě a oknem může ale v některých případech dojít k poškození. Pokud tedy síť na zimu sundáte, minimálně tím nic nezkazíte, a pravděpodobně jí i prodloužíte životnost.

Více o manipulaci s jednotlivými typy sítí se dočtete v návodu na obsluhu a údržbu sítí.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.