MÁME OTEVŘENO PO - PÁ 8:00 - 15:30
ZAVOLEJTE NÁM +420 553 400 340

Zatemňovací roleta do oken jako ztělesnění tmy

Tma. Temno. Černota. Tvrdý spánek. To vše představuje zatemňovací roleta neboli blackout roleta. Zvenčí nepropustí jediný paprsek světla. Hodí se skvěle v okamžicích, kdy se potřebujete dobře vyspat po náročné práci. Zatemňovacím roletám je jedno, jestli je den či noc. Jejich přínos je vždy stejný. Žádný propuštěný paprsek.

Blackout rolety se však nehodí pouze do ložnice. Využití najdou i v konferenčních a školících místnostech, kde potřebujete, aby byl promítaný obraz na zdi dobře vidět. Se zatemňovacími roletami se nikdy nestane, že by na vaši prezentaci někdo kvůli sluníčku neviděl. 

Blackout roleta = zatemňovací roleta

V souvislosti s dokonalým stíněním interiéru se často skloňují dva pojmy. Blackout rolety a zatemňovací rolety. Oba znamenají totéž. Oba dva pojmy (produkty) vám umožní nechat si přes den pouštět dostatek světla do vašich místností. Stejně tak vám večer umožní si zatáhnout okna a ponořit se do hlubokého spánku v černočerné tmě. 

Oba dva typy neslouží pouze pro dokonalé stínění. Jak blackout, tak zatemňovací rolety jsou skvělým strážcem soukromí. Přes den prosvítíte jakoukoliv místnost díky snadné manipulaci. Večer naopak rolety zatáhnete a dovnitř se nedostane ani jeden paprsek pouličního světla či nenechavý pohled kolemjdoucího. To je třeba rozdíl oproti standardním horizontálním žaluziím, které chtě nechtě sluneční paprsky propustí.

Jak fungují zatemňovací rolety

Zatemňovací blackout roleta funguje na následujícím principu. Zpravidla je namontovaná na zeď, strop či v okně. Je vyrobena z polyesteru, který propouští sotva znatelné množství světla dovnitř. Na povrchu je potažena gumovým či hliníkovým potahem. Občas se můžeme setkat se stříbrným potahem, který zlepšuje izolaci oken. 

Díky stříbrnému potahu roleta perfektně odráží dopadající sluneční paprsky a v místnosti je tak příjemné šero. Důležitý fakt je, že zatemňovací rolety mají hladkou strukturu a při výběru barvy je dobré mít na paměti, že tmavé odstíny lépe blokují světlo a rychleji se zahřívají. To pak zvyšuje teplotu uvnitř.

Rolety se skládají z rovnoběžných pruhů látky. Ty se při srolování překrývají, což umožňuje úpravu úrovně osvětlení v místnosti. Můžete si vybrat od naprostého rozjasnění po absolutní tmu.

Na výběr máte z mnoha barev

Sladit interiér do jednoho designu je pěkně náročná věc. I na to jsme ale mysleli. Proto vám nabízíme zatemňovací rolety v desítkách barevných provedení. Váš interiér nedostane žádný direkt skrze barvy, které by do něho vyloženě nepasovaly. Díky naší široké nabídce si vyberete takovou barvu, která do interiéru skvěle zapadne. Blackout rolety tak na vašich oknech budou vypadat, jako by tam byly od samého prvopočátku. 

Jak čistit zatemňovací rolety

Nejprve se přesvědčte, zda se rolety dají prát či nikoliv. Pokud je můžete vyprat, máte vyhráno a je to bez práce. Dodržte informace na informačním štítku, nechte je poté usušit a voila. U zatemňovacích rolet bude velmi podobný postup jako u čištění plisé žaluzií.

Pokud se prát nedají, bude to na vás. Ale nebojte se. Není to nic, co byste nezvládli. Postup je následující: 

  • Vysavačem odstraňte prach, smítka a další nečistoty
  • Poté rolety sundejte, rozložte je na zemi a měkkým kartáčem je očistěte
  • Napuste do vany či umyvadla teplou vodu a rolety do ní ponořte
  • Vymáchejte je v neagresivním pracím prostředku a chvilku jej nechte na rolety působit
  • Po vytáhnutí z nich houbičkou setřete zbylé nečistoty a rozvěste na prádelní šňůru či sušák
  • Rolety následně pověste na okna a máte hotovo
  • Zatemňovací roleta je jako nová! 

Zaměření zatemňovacích rolet zdarma

V Žaluzieee.cz dbáme na perfektní zákaznickou péči. Proto k vám přijedeme, zaměříme rozměry a uděláme cenovou nabídku. Naprosto zdarma. Po sdělení cenové nabídky se teprve rozhodnete, zda ji akceptujete, či nikoliv. 

Cenovou nabídku a zaměření stíháme zpravidla do 48 hodin. Jezdíme po téměř celé České republice a máme za sebou více než 3 000 montáží. Kontaktujte nás.

Líbí se vám článek? Ukažte ho ostatním

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

jak vyčistit žaluzie

Jak vyčistit žaluzie

Při pořízení nejen plastových oken se nevyhnete ani novým žaluziím. Mnoho lidí neklade důraz na jejich čištění. Přehlíží je, neboť se jedná o náročnější proces.

PŘEČÍST »

Kontaktujte nás

Zaměření a cenovou nabídku vám uděláme do 48 hodin.

Kategorie

Štítky

Související články

jak vyčistit žaluzie

Jak vyčistit žaluzie

Při pořízení nejen plastových oken se nevyhnete ani novým žaluziím. Mnoho lidí neklade důraz na jejich čištění. Přehlíží je, neboť se jedná o náročnější proces.

PŘEČÍST »

Sítě proti hmyzu do oken ZDARMA

Objednejte si plisé žaluzie a dostanete sítě zdarma

Akční nabíkda (2)

Plisé žaluzie jsou netradiční a stylová varianta stínění. Zaměření je ZDARMA!

Zavolejte nám na 553 400 340.

Působíme téměř po celé ČR.