Zatemňovací roleta do oken aneb cesta ke tmě

UPOZORNĚNÍ: Blackout rolety nezaručují 100% zastínění bez jakéhokoliv paprsku. Slunce je jako voda a dostane se všude. S blackout roletami však slunečním paprskům výrazně zabráníte. 

Hledáte-li způsob, jak stínit ještě důkladněji, mrkněte na konec našeho článku. Najdete tam tip.

Tma. Temno. Šero. Minimum paprsků. Tvrdý spánek. To vše představuje blackout roleta. Hodí se skvěle v okamžicích, kdy se potřebujete dobře vyspat po náročné práci. Zatemňovacím roletám je jedno, jestli je den či noc. Jejich přínos je vždy stejný – výrazně omezí přísun slunečních paprsků do pokoje.

Blackout rolety se však nehodí pouze do ložnice. Využití najdou i v konferenčních a školících místnostech, kde potřebujete, aby byl promítaný obraz na zdi dobře vidět. Se zatemňovacími roletami se nikdy nestane, že by na vaši prezentaci někdo kvůli sluníčku neviděl. 

Blackout rolety stráží soukromí

V souvislosti se stíněním interiéru pomocí blackout rolet se skloňují jejich 2 funkce. Blackout rolety vám umožní nechat si přes den pouštět dostatek světla do vašich místností. Stejně tak vám večer umožní si zatáhnout okna a ponořit se do hlubokého spánku. Narozdíl od horizontálních žaluzií jim však chybí možnost naklápět lamely.

Neslouží však pouze pro stínění, které bojuje jenom proti slunečním paprskům. Blackout rolety jsou skvělým strážcem soukromí. Přes den prosvítíte jakoukoliv místnost díky snadné manipulaci. Večer naopak rolety zatáhnete a nedáte šanci pouličnímu světlu či nenechavým pohledům kolemjdoucích. To je třeba rozdíl oproti standardním horizontálním žaluziím, které chtě nechtě propustí daleko více slunečních paprsků.

Manipulace s nimi je velice jednoduchá a ještě jednodušeji regulují světlo. 

Jak fungují zatemňovací rolety

Zatemňovací blackout roleta funguje na následujícím principu. Zpravidla je namontovaná na zeď, strop či na okenním křídle. Je vyrobena z polyesteru, který propouští pouze menší množství světla dovnitř (viz obrázek níže). Na povrchu je potažena gumovým či hliníkovým potahem. Občas se můžeme setkat se stříbrným potahem, který zlepšuje izolaci oken. 

Nemusíte se však bát. Gumovým (hliníkovým) povrchem je blackout roleta potažená na vnější straně. zevnitř tak budete mít takovou barvu, jakou si zvolíte. Nikterak nenaruší váš interiér.

 

Na obrázku (produkt Collete XL) je vidět, že i při precizní montáži, se slunce dostane do místnosti prostorem mezi roletou a vodící lištou. I tak ale zabrání většině slunečních paprsků.

Zatemňovací blackout rolety

Díky stříbrnému potahu roleta odráží dopadající sluneční paprsky a v místnosti je tak příjemné šero. Důležitý fakt je, že blackout rolety mají hladkou strukturu a při výběru barvy je dobré mít na paměti, že tmavé odstíny lépe blokují světlo a rychleji se zahřívají. To pak zvyšuje teplotu uvnitř.

Rolety se skládají z rovnoběžných pruhů látky. Ty se při srolování překrývají, což umožňuje úpravu úrovně osvětlení v místnosti. Můžete si vybrat od naprostého rozjasnění po absolutní tmu.

Na výběr máte z mnoha barev

Sladit interiér do jednoho designu je pěkně náročná věc. I na to jsme ale mysleli. Proto vám nabízíme zatemňovací rolety v desítkách barevných provedení. Váš interiér nedostane žádný direkt skrze barvy, které by do něho vyloženě nepasovaly. Díky naší široké nabídce si vyberete takovou barvu, která do interiéru skvěle zapadne. Blackout rolety tak na vašich oknech budou vypadat, jako by tam byly od samého prvopočátku. 

Jak čistit blackout rolety

Čištění blackout rolet je velice jednoduché. Vezměte čistý a navlhčený hadřík a přejeďte jím několikrát rolety. Je důležité, aby byl čistý a na roletách se nevytvořila nepěkná skvrna.

Nečistoty dostanete z rolet také vysavačem. Sundejte z něho nástavec, přiložte trubici k roletám a vysajte prach. 

Zaměření rolet zdarma

V Žaluzieee.cz dbáme na perfektní zákaznickou péči. Proto k vám přijedeme, zaměříme rozměry a uděláme cenovou nabídku. Naprosto zdarma. Po sdělení cenové nabídky se teprve rozhodnete, zda ji akceptujete, či nikoliv. 

Cenovou nabídku a zaměření stíháme zpravidla do 48 hodin. Jezdíme po téměř celé České republice a máme za sebou více než 32 000 montáží. Kontaktujte nás.

Náš tip na ještě preciznější zastínění místnosti

Spojením blackout zatemňovacích rolet + vertikálních žaluzií dosáhnete ještě kvalitnějšího zastínění. Sluneční paprsky budou mít ještě těžší, aby se dostaly k vám do pokoje. 

Obdobně si vede i kombinace venkovní žaluzie + blackout zatemňovací rolety.  

Samotné blackout roletky bohužel 100% tmu neudělají. Jak jsme psali výše, slunce je jako voda a dostane se všude. Proto je lze tlumit kombinacemi – např. s venkovními roletami, venkovními žaluziemi nebo vertikálními žaluziemi. 

Přeci jen jde o to, aby vy jste se cítili ve svém domě či bytě bezpečně a pohodlně. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Jak správně vybrat markýzu

4 tipy, jak vybrat markýzu

Zjistěte s námi, jak vybrat markýzu. Jednoduše, správně a rychle. Markýza představuje efektivní ochranu před sluncem, ale také před pohledy zvědavců nebo před povětrnostními vlivy

PŘEČÍST »

Související články

Jak správně vybrat markýzu

4 tipy, jak vybrat markýzu

Zjistěte s námi, jak vybrat markýzu. Jednoduše, správně a rychle. Markýza představuje efektivní ochranu před sluncem, ale také před pohledy zvědavců nebo před povětrnostními vlivy

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

Získejte od nás DÁREK

Vyberte si jeden z našich produktů a my vám k tomu přibalíme moderní difuzér.

Provoňte si váš byt esenciálními oleji!