VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Jak správně umýt okna?

Obsah článku

Znáte to – okna plná šmouh, ale do mytí se nikomu nechce. Děláme to jednou za rok před Vánoci, a to ještě s velkým sebezapřením. My vám přinášíme návod, jak to udělat systematicky krok za krokem, nic při tom nepodcenit a ještě u toho mít dobrý pocit.

Plisé žaluzie (40)

Proč se pustit do mytí oken co nejdříve

Čistá okna nejsou jen vizitkou domácnosti, ale také základem pro příjemné bydlení. Špinavá okna nám kazí dojem z pobytu doma, hůř se přes ně dívá ven, snižují přirozené světlo v místnosti a mohou negativně ovlivňovat naši náladu a produktivitu.

Další výhodou mytí oken je prodloužení jejich životnosti. Každá špína se na jejich trvanlivosti podepisuje negativním způsobem. Shromažďuje se na nich navíc prach a různé alergeny. Je to tím pádem skvělý způsob, jak ulevit alergikům v domácnosti, a to obzvlášť během jarních měsíců.

Okna se vám budou nejlépe mýt právě v příjemných jarních teplotách. V zimě vám jej znejpříjemní chladný vzduch, navíc hrozí zamrznutí vody. Při letních třicítkách se zase nanesená voda rychle odpaří, což není žádoucí.

Jak umýt okna – krok za krokem

Základem je správná příprava. U mytí oken to platí dvojnásob. Než začnete, měli byste mít u sebe kbelík s vlažnou vodou, houbu nebo stěrku s rozmývákem a čistou utěrku.

Čím umýt okna, aby zůstala křišťálově čistá? Do vody přidejte čistící prostředek, ideálně jemný saponát. Rozhodně se vyhněte pískům a obecně čemukoliv s pevnými částicemi, co může okno obrousit nebo poškrábat.

Čištění vám půjde o něco lépe, pokud do vody přidáte i kapku octa. Ten funguje jako leštidlo i jako odmašťovač.

Ještě než se do samotného mytí pustíte, je třeba si připravit plochu. To znamená vyčistit okolí okna – garnýže, parapety a také stínící techniku. U té buďte ale opatrní. Pokud máte plisé žaluzie, můžete je bez obav sundat a zase nandat. U jiných ale hrozí při neobratné manipulaci poškození a ztráta záruky.

Plisé žaluzie (19)

A konečně přecházíme k hlavnímu bodu programu. Jak umýt okna, abychom měli nerušený výhled do okolí? Začněte mytím rámů okna před samotnými skly. K tomu nám poslouží saponátová voda a houbička nebo hadřík.

Následně si vyměníme vodu za čistou a pustíme se do oken. Tady je nejlepším řešením použít stěrku s rozmývákem – oproti běžnému hadříku minimalizuje šmouhy.

Po umytí okno důkladně osušíme. Ideální je čistá utěrka z mikrovlákna, použít lze také papírové utěrky. Jedině při důkladném utření máme jistotu, že na oknu nezůstanou nevzhledné šmouhy.

Jak si usnadnit mytí oken

Častou komplikací při čištění oken jsou žaluzie nebo rolety. Bez jejich sundání neumyjeme okna důkladně celá, při neobratné manipulaci s nimi ale hrozí poškození stínící techniky a nutnost ji opravit, nebo koupit žaluzie nové.

Skvělým způsobem, jak na to, je koupit si plisé žaluzie. Manipulace s nimi je oproti jiným typům stínění velmi jednoduchá. Pokud si je necháte namontovat od nás, můžete je v případě potřeby sundavat a zase nandavat, aniž byste na produkt ztatili záruku. To u ostatních typů žaluzií neplatí.

“Pliséčka” mají také další výhody. Mají nejdelší životnost, neobsahují žádná lanka, která by šla přetrhnout, a nesnižují světlost okna. Můžete si pořídit dvě látky s různou průsvitností, takže je lze používat podle potřeby jako záclonu i jako závěs. Nepotřebujete tak už nic dalšího, co v pokoji zabírá místo.

Údržba samotných pliséček je navíc také hračka, o čemž jsme sepsali samostatný článek. Můžete je dokonce i bez obav vyprat. Vaše domácnost tak bude zase jako ze škatulky.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Připojte se k 8 237 milovníkům soukromí

🏠 průvodce světem žaluzií a rolet

🏠 inspirace pro váš domov

🏠 info o akcích a slevách vždy jako první

🏠 posíláme 2x do měsíce

Vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Zásady zpracování osobních údajů

Související články

Plisé rolety

Plisé žaluzie – kdy a kde je použít

Plisé žaluzie nabírají v posledních letech strmě na oblibě a stávají se synonymem moderního stínění. Vkusně v sobě kombinují minimalistickou estetiku a praktické využití, které spočívá především v naprosté univerzálnosti.

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.