VÁNOČNÍ AKCE: 2+1 ZDARMA
Každý třetí kus stínění je na nás. Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Jak vyčistit plisé žaluzie

Obsah článku

Jak_vycistit_plise

Oblíbené a elegantní plisé žaluzie nabízíme ve stovkách barevných odstínů. Kromě odstínů máte naprostou volnost i v rozměrech. Veškeré plisé rolety montujeme na míru. Dle vašich potřeb, dle rozměrů vašeho okna nebo dle potřeb interiéru. 

Na textilii jsou vytvořené záhyby v podobě harmoniky. Právě vzduchové komory mezi pruhy zvyšují izolační schopnosti a vy tak můžete 100% filtrovat dopadající sluneční paprsky. I díky tomu jsou plisé žaluzie jedním z nejoblíbenějších a nejuniverzálnějších typů interiérového stínění.

Po montáži přijde jednou den, kdy bude třeba plisé sundat a vyprat. Není to nic složitého. Profily a technika se vyrábějí tak, aby údržba nebyla potřeba. A plisé žaluzie lze jednoduše sundat a vyprat. 

Postup praní plisé žaluzií 

  • Připravte si “vodní lázeň” o teplotě 30°C. Do vody přidejte šetrný prací prášek nebo jemné mýdlo. Nepoužívejte agresivní prací přípravky.
  • Plisé žaluzie sejměte z okna a namočte do vodní lázně. “Pliséčka” složte do tvaru, aby vám připomínal harmoniku. Při skládání jenom dodržujte jejich ohraničení. 
  • Ve vodě je nechte zhruba 15 až 20 minut.
  • Po cca 20 minutách perte plisé stejnoměrnými a pravidelnými pohyby ve vodní lázni. 
  • Potom žaluzii rozviňte a vymáchejte v čisté vodě (nikoliv ve vodní lázni) nebo ji osprchujte ve sprchovém koutě. 
  • Po dokončení sprchy ji složte a mačkáním / zmáčknutím z ní vyždímejte vodu.
  • Vypranou roletu připevněte ve složeném stavu zpět na okno. Přes den si na to několikrát vzpomeňte a rozviňte (napněte) ji, abyste předešli slepení látky. 
  • Po pár hodinách plisé uschne a vypadá opět jako nová.
 

Plisé žaluzie se hodí všude, kam se hodí klasické žaluzie. Narozdíl od klasických horizontálních žaluzií, plisé se považují za luxusnější a elegantnější variantu. Pohodlně jimi vyřešíte střešní okna, atypické tvary nebo stínění zimních zahrad. Pohodlně si je shrnete do požadované výšky. Dokonale si tak dirigujete sluneční paprsky ve svém pokoji. O tom, proč si pořídit plisé žaluzie, jsme sepsali 10 důvodů.

Chcete zjistit, jak vyčistit ostatní žaluzie? Přečtěte si článek, jak vyčistit žaluzie. V něm se věnujeme čištění horizontálních a vertikálních žaluzií. Zvládnete to sami doma. Doopravdy je to snadné. 

Názorná ukázka čištění plisé žaluzií​

Čištění plisé žaluzií opravdu není žádná věda. Dokonce jsme o tom natočili i video na náš TikTokový účet. Náš parťák Patrik vám udělá rychlý úvod do údržby plisé žaluzií a zbytek bude již na vás. Čištění je rychlé, jednoduché a zvládnete ho doma za pár minut. Mrkněte na video níže.

@zaluzieeecz A jaké žaluzie používáte vy?🤔.#zaluzie #montaz #okno ♬ The Best Time – Infraction Music

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Vymena-navijeci-pasky-zaluzie

Jak vyměnit textilní pásku žaluzie?

Při správné údržbě – která obnáší především šetrné zacházení a pravidelné čištění – se s nutností opravy či výměny součástek setkáte pouze výjimečně. Přesto může k poškození dojít,

PŘEČÍST »

Související články

Vymena-navijeci-pasky-zaluzie

Jak vyměnit textilní pásku žaluzie?

Při správné údržbě – která obnáší především šetrné zacházení a pravidelné čištění – se s nutností opravy či výměny součástek setkáte pouze výjimečně. Přesto může k poškození dojít,

PŘEČÍST »
Pomahame v ADRE

Montujeme žaluzie a pomáháme

Zúčastnili jsme se dobrovolnického dne pro DC ADRA Ostrava. Dobrovolnickému centru jsme namontovali vertikální žaluzie do kanceláří zcela zdarma. Podívejte se, jak to probíhalo.

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Vánoční akce: 2+1 zdarma

Před Vánoci jsme si pro vás připravili AKCI. Každý třetí kus stínění je na nás. Dopřejte svému domovu změnu.