POSEZÓNNÍ VÝPRODEJ: SLEVY AŽ 50 %
Pořiďte si stylové žaluzie v naší zvýhodněné nabídce.

Jak vyčistit žaluzie

Obsah článku

jak vyčistit žaluzie

Při pořízení nejen plastových oken se nevyhnete ani novým žaluziím. Mnoho lidí neklade důraz na jejich čištění. Přehlíží je, neboť se jedná o náročnější proces. Existuje však mnoho cest, jak žaluzie vyčistit. Mnoho jednoduchých cest. Záleží na vašich preferencích a druhu žaluzií. Máme pro vás několik tipů, jak na to.

Jak vyčistit vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie se nejčastěji nachází v kancelářských prostorech. Pokrývají skleněná okna širokých rozměrů. Jejich lamely míří kolmo k zemi a svůj účel plní stejně jako horizontální. Skvěle rozdělují prostor a díky technologickému pokroku je lze mít i doma.

Čištění pomocí hadříku

Tento způsob je zejména na lehké znečištění na lamelách. Každou lamelu očistěte z obou stran. Chyťte na placato a setřete. Pokud se na žaluziích nachází skvrny či jiné nečistoty, je lepší využít navlhčený hadřík. Na mastnotu je vhodný saponát, v jiných případech postačí voda s octem.

Čištění pomocí vysavače

Lamely lze vysávat.  Doporučujeme mít spuštěný vysavač na malé otáčky a mít vhodný nástavec. Je lepší si je přidržovat, aby se nepolámaly. Tímto způsobem v domě docílíte nižší prašnosti a prodloužíte jejich životnost.

Jak vyčistit horizontální žaluzie

Tento typ žaluzií je velice oblíbený a rozšířený. Najdeme je téměř v každé domácnosti. I horizontální žaluzie jsou elegantním doplňkem a lze si vybrat ze širokého spektra barev.

Čištění pomocí hadříku

Lamely lze čistit dvěma způsoby. Každou jednotlivě od jednoho kraje k druhému nebo všechny najednou. Okno zatemníte a setřete, to samé platí i pro druhou stranu. Počítejte s tím, že veškerou nečistotu však dokonale nesetřete. Kolem vodících lanek špína může i nadále zůstat. 

Čištění pomocí vysavače

Prach je nejlepší odstranit pomocí vysavače. Je třeba zvolit nižší stupeň sání, abyste žaluzie nepoškodili. Neodstraní veškeré mikročástečky a už vůbec usazenou mastnotu. Buďte však opatrní některé vysavače mohou být příliš silné.

Jak vyčistit plisé žaluzií 

Látkové plisé žaluzie se velmi snadno udržují. Mají možnost instalace stínicího pruhu a jsou jedním z nejuniverzálnějších typů zastínění. Snadno se udržují a manipulace je velmi snadná. V interiéru působí elegantně a mají uklidňující prvek. 

Čištění pomocí vysavače 

Opět, vysavač je nejlepší nástroj pro odstranění prachu. Použitím ideálního nástavce zabráníte pomačkání látky rolety. Také doporučujeme minimalizovat sílu vysavače. Na hrubší nečistoty postačí vlhká houba a postup je stejný jako u běžných látkových rolet. 

Jak čistit plisé žaluzie

Výhodou látkových plisé žaluzií je praní. Pomocí vodní lázně rolety namočte na 15 min, poté opatrně vyperte či přemáchejte. Voda by měla být o teplotě 30 °C s přídavkem pracího prášku či mýdla. Vypranou roletu opět vymáchejte v čisté vodě nebo ji opláchněte. Vyždímejte ji a ve složeném stavu nechte uschnout. Aby nedošlo ke slepení látky je lepší roletu několikrát roztáhnout na pár minut. Podrobnější návod o tom, jak vyčistit plisé žaluzie, jsme psali v našem článku.

Další alternativy čištění

Chcete ušetřit čas a nechcete se trápit s čištěním na vlastní pěst? Existují odborné firmy zaměřující se na čištění, které se o všechno postrádají. Tyto agentury používají šetření pomocí ultrazvuku, které odstraní opravdu veškeré nečistoty a s porovnáním s ostatními metodami jsou mnohem účinnější.

Mrkněte na naše video​

Mrkněte, jak v krátkém videu na našem TikTok účtu vysvětlujeme, jak čistit nejen plisé žaluzie.

Náš šikula Patrik vás provede nejčastějšími druhy žaluzií. A stihne to za několik sekund. Přesvědčte se na vlastní oči. 

@zaluzieeecz A jaké žaluzie používáte vy?🤔.#zaluzie #montaz #okno ♬ The Best Time – Infraction Music

Čištění je opravdu jednoduché a zvládnete jej sami doma levou zadní. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Související články

Související články

Vymena-navijeci-pasky-zaluzie

Jak vyměnit textilní pásku žaluzie?

Při správné údržbě – která obnáší především šetrné zacházení a pravidelné čištění – se s nutností opravy či výměny součástek setkáte pouze výjimečně. Přesto může k poškození dojít,

PŘEČÍST »

Nezávazná poptávka

NEW: Nezávazná poptávka

Ještě jedna věc…

Děkujeme za odeslání formuláře. Naši kolegové Vám budou v nejbližší době volat, a to z telefonního čísla s předvolbou 553 400 xxx. Abychom Vám stínili co nejdříve, buďte prosím na příjmu.

Upozorňujeme, že pro zrychlení celého procesu Vám můžeme volat i mimo běžnou pracovní dobu, tedy o víkendu nebo o svátcích. Jde nám jen o domluvení termínu nezávazné schůzky – zabere to sotva minutku.

Ve Vašem emailu najdete shrnutí odeslaných informací.

Posezónní výprodej

Pořiďte si stínění v jedinečné akční nabídce. Nakoupíte ho teď výhodně se SLEVOU až 50 %.